KĄCIK GIER PLANSZOWYCH I NAUKI

W ramach Programu Inicjatyw Pracowniczych „Formy-Fabryka Inicjatyw” Firmy Forte powstał w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce Kącik Gier Planszowych i Nauki.
Kącik Gier Planszowych i Nauki jest alternatywą na spędzanie czasu wolnego. Ma na celu odciągnięcie dzieci i młodzieży od telefonów komórkowych. Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe uczą matematyki, ortografii oraz rozwijają logiczne myślenie, przy czym pozwalają się też doskonale bawić. Bardzo ważne jest też rozwijanie umiejętności zgodnego współżycia w zespole rówieśniczym oraz przestrzegania reguł.
Dzięki Programowi „Formy-Fabryka Inicjatyw” nasz Ośrodek został wyposażony w nowe meble: regały, stoły i krzesła. Odmalowana została sala przeznaczona na Kącik Gier i Nauki oraz położona nowa wykładzina. Kącik wzbogacił się o dużą ilość gier planszowych oraz ozoboty, czyli małe roboty służące do nauki kodowania i programowania.
Zarówno ozoboty jak i gry planszowe uczą przez zabawę. Obie z tych atrakcji pomogą w edukacji, a po lekcjach w relaksie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Firmie Forte za wsparcie naszej inicjatywy. Serdecznie dziękujemy.

Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce