WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU W DNIU 11 MAJA 2023 ROKU

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce wraz z rodzicami i nauczycielami udali się 11 maja 2023 roku na wycieczkę autokarową w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie”.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodów Pałacu Branickich. Następnie udaliśmy się do Muzeum Farmacji, gdzie wykonaliśmy odlew z gipsu Pałacu Branickich i zapoznaliśmy się z wyposażeniem gabinetów lekarskich z dawnych lat.
Potem w restauracji McDonald’s zjedliśmy posiłek i pojechaliśmy do Majątku Howieny w Pomigaczach, gdzie spędziliśmy cudowny czas na świeżym powietrzu. Chętnie braliśmy udział w zabawach ruchowych. Największym powodzeniem cieszyły się rzut kaloszem oraz woreczkami do celu.
Z zainteresowaniem oglądaliśmy zwierzęta znajdujące się w Mini Zoo. Najbardziej podobały się nam papugi oraz kucyki. Starsi uczniowie grali w szachy a najmłodsi bawili się na placu zabaw. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski na ognisku.
Zadowoleni i trochę zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Dziękujemy Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za udzielenie wsparcia finansowego w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie”. Dzięki temu mogliśmy poznać atrakcje turystyczne Podlasia.