BIBLIOTEKA

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

Poniedziałek – 3 godzina lekcyjna (9.50-10.35)
Piątek – 4 godzina lekcyjna ( 10.45- 11.30)

W ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń” oraz „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki zostało zakupionych wiele nowych pozycji książkowych. Programy te mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

Od roku szkolnego 2015/2016 nasz Ośrodek czynnie uczestniczy w kampanii społecznej „Mądra szkoła czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ ABC XXI wieku- Cała Polska Czyta dzieciom”. Biblioteka włącza się również w różnego rodzaju akcje m.in. Międzynarodowy Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia, Tydzień Bibliotek i inne.
W zasobach naszej biblioteki jest nie tylko literatura dziecięca, ale także wiele publikacji z zakresu pedagogiki, psychologii i metodyki pracy z dzieckiem na różnym etapie rozwoju, przydatnej zarówno nauczycielom jak również rodzicom.
Serdecznie zapraszamy „małych” i dorosłych czytelników do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki.

Naszą przygodę z czytaniem rozpoczęliśmy od spotkań w Bibliotece Miejskiej w Hajnówce podczas, których panie Joanna Kisielewska i Agnieszka Kazberuk zapoznały nas z literaturą dostępną dla czytelników. Poinformowały nas także o tym, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem Biblioteki Miejskiej. Niektórzy z naszych uczniów już skorzystali – założyli karty biblioteczne i rozpoczęli czytanie.